Hírek
2019. Október 12. 11:02, szombat |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elfogták egy családja kiirtásával gyanúsított francia férfit Skóciában
Elfogták pénteken Skóciában azt a francia férfit, aki a gyanú szerint az egész családját kiirtotta 2011-ben Nantes-ban, majd felszívódott.
A skót rendőrség csak azt erősítette meg, hogy egy gyanúsítottat elfogtak a glasgowi repülőtéren. A francia hatóságok közölték, hogy Xavier Dupont de Ligonnes az illető, akit 8 éve keresnek felesége és négy gyermeke meggyilkolása ügyében. Francia lapok szerint a férfi a párizsi Charles de Gaulle reptérről érkezett Glasgowba, álnevet használt, és az ujjlenyomatai buktatták le.
A 2011-es gyilkosságok megrázták egész Franciaországot. A bűntényre akkor derült fény, amikor a család házának verandája alól előkerült a feleség és a négy gyerek holtteste, valamint a család két kutyájának teteme. Később kiderült, hogy az apa anyagi gondokkal küzdött, és beiratkozott egy helyi lövészklubba, hogy megtanuljon lőni. A rendőrség később egy 2010-ben kelt üzenetet is talált, amelyben a férfi azt írta, hogy végezni akar a családjával.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 14:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Egyesült Államok újra támadja Iránt
Az Egyesült Államok újabb légitámadást indított Irán ellen - közölte a Középső Parancsnokság (CENTCOM) szerdán.
2026. Július 30. 13:00, csütörtök | Külföld
Rekordalacsony a Dráva Eszéknél, hajóroncsokat és rég elfeledett maradványokat tárt fel a meder
Történelmi mélypontra süllyedt a Dráva vízállása Eszéknél: kedden mínusz 186 centimétert mértek, ami a helyi mérőállomás eddigi legalacsonyabb értéke.

