Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2017. November 29. 11:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Élelmiszer-manufaktúrát hoz létre egy fogyatékos embereket foglalkoztató alapítvány

Élelmiszer-manufaktúrát hoz létre egy fogyatékos embereket foglalkoztató alapítvány

Élelmiszer-manufaktúrát és látogatóközpontot hoz létre a fogyatékossággal élőket foglalkoztató Kék Madár Alapítvány Szekszárdon, az üzem hasznát a szervezet a hátrányos helyzetűek segítésére fordítja.

Az alapítvány, amely harmadik éve működtet egy kisebb csokoládémanufaktúrát a tolnai megyeszékhelyen, a fejlesztéshez 116 millió forintos támogatást nyert el a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program forrásaiból.

A 2018 őszén befejeződő projekt keretében egy csaknem 200 négyzetméteres üzemet építenek, ahol csokoládét, aszalt gyümölcsöket állítanak elő részben kézi munkával, félautomata berendezéseken - mondta Mészáros Andrea, az alapítvány ügyvezetője az MTI-nek. A manufaktúra egyben látogatóközpont is lesz, üvegfalán keresztül az érdeklődők betekinthetnek a munkába - tette hozzá.

A mostani, 80 négyzetméteres üzemben jelenleg négyen dolgoznak, az új létesítményben összesen tizennyolc ember tartós foglalkoztatását vállalják.

Az alapítvány arra törekszik, hogy fizetőképes vásárlóknak jó minőségű szolgáltatást és terméket kínáljon, az ezekből származó jövedelmet pedig a hátrányos helyzetű emberek segítésére fordítja.

A húsz éve alapított szervezet 2007-ben indított éttermet Szekszárdon, az azóta is sikeres vállalkozás most tizenhét, fogyatékossággal élő embernek ad munkát.

Az ügyvezető ismertetése szerint a Kék Madár Alapítvány évente 200-300 fogyatékkal élő és hátrányos helyzetű embernek segít munkát találni. Idén az alapítvány részt vesz a Tolna megyei foglalkoztatási programban, és a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft. támogatásával segíti a fogyatékossággal élők nyílt munkaerőpiaci elhelyezkedését.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld

Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást

Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.

2026. Július 31. 13:00, péntek | Belföld

Dunamenti Erőmű: a meghibásodott blokk vasárnapra ismét rendelkezésre áll

A Dunamenti Erőmű (DE) meghibásodott blokkja vasárnapra ismét rendelkezésre áll - tájékoztatta az erőműtársaság csütörtök este közleményben az MTI-t.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak

Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.

2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld

Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala

Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi