Hírek
2020. Augusztus 08. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Egyre többfelé várható hőség
Kelet felől emelkedve az országban egyre nagyobb területen haladja meg a napi középhőmérséklet a 25 Celsius-fokot, nagyvárosokban akár a 27 Celsius-fokot is - közölte a meteorológiai szolgálat pénteken az MTI-vel.
Az országos előrejelzés szerint szombaton a leghidegebb órákban 15-22 fok lesz. Napközben 30-35 fokig melegszik fel a levegő.
A hőség miatt Budapestre, valamint 14 megyére - Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna - adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
Kitértek arra is, hogy szombaton főként a déli területeken néhol kialakulhat zivatar, amelyet átmeneti szélerősödés, intenzív csapadék, illetve jégeső kísérhet. Zivatarveszély miatt Baranya, Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
A meteorológiai szolgálat korábban azt közölte: Európában és Magyarországon is beköszönt a tartós hőség. Európa egyes részein hőhullámra is számítani kell: Spanyolország és Franciaország térségében több helyen 35-40 Celsius-fokos csúcsokat mérnek, és mérséklődés nem is várható egy ideig.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: átlátható környezetet teremtünk a vállalatoknak
Átlátható és korrupcióellenes környezetet teremt a kormány minden vállalatnak, azt szeretné, ha minél több befektető jönne Magyarországra Bajorországból is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
2026. Július 31. 11:00, péntek | Belföld
Figyelemmel kíséri a kassai roma családok áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi hivatala
Figyelemmel kíséri a két kassai cigány család áttelepülését Magyarországra a szlovák kormány romaügyi megbízottjának hivatala, ellenőrzi az információkat, és azok kiértékelése után nyilatkozat kiadását tervezi
2026. Július 31. 06:33, péntek | Belföld
Hőség - Fokozódik a kánikula a hétvégén
Fokozódik a kánikula a hétvégén, a legmelegebb órákban 40 Celsius-fok is lehet, miközben a hajnalok sem hoznak felfrissülést - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből.
2026. Július 31. 06:00, péntek | Belföld
Hőség - Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet
A paksi atomerőmű leállítása nem veszélyhelyzet, minden lépés a legszigorúbb biztonsági előírások szerint, előre kidolgozott rend alapján történik

