Hírek
2012. Február 19. 23:55, vasárnap |
Helyi
Forrás: dr. Kriston Vízi József
Dombóvári és szekszárdi szerzők írásai a Honismeretben
A Honismeret című folyóirat XL. évfolyam (2012) 1. számában Tolna megyéből Dr. Gesztesi Enikő szekszárdi, valamint dr. Kriston Vízi József és Bodó Imre dombóvári szerzők is szerepelnek írásokkal.
Az Iskola és Honismeret rovatban Dr. Gesztesi Enikő - Szekszárd, Garay Gimnázium, egyúttal a Tolna megyei Egyed Antal Honismereti Egyesület titkára - tanulmánnyá formált előadása olvasható, mely eredetileg a 2011. szeptember 24-i, dombóvári honismereti napon hangzott el.
A lap közli dr. Kriston Vízi József dombóvári múzeumvezető, a Horvay-kutatás egyik mozgatójának bő beszámolóját az elmúlt év novemberében Budapesten, a Duna-melléki Református Egyházkerület Ráday Gyűjteményében tartott emlékdélutánról, amely a svájci-magyar történelmi barátság ápolásának és elmélyítésének ügyét szolgálta.
Bodó Imre, a szintén hosszú ideje már Dombóváron élő és tevékenykedő helytörténeti kutató ezúttal két írást is jegyez a folyóiratban. Az egyik - korábban a dombóvári múzeum jubileumára tervezett kötet számára íródott - „Az építő Fekete-család Dombóváron” címet viseli. A másik írás már direktebben szól a szerző és választott témájának göllei kapcsolódásáról: a száz évvel ezelőtt született legendás sanzonénekes Rácz Valit hozza emberközelbe.
A folyóirat honlapja ide kattintva megnyitható.
Szemlézte: kvj
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 18. 19:00, csütörtök | Helyi
A kiváló ifjú sportolókat díjazták Dombóváron
A Sportgála rendezvény keretében ünnepélyesen átadták a Dombóvár Élsportolója elismeréseket.
2025. December 18. 15:10, csütörtök | Helyi
Gelencsérné Dr. Bakó Márta Apáczai Csere János-díjat vehetett át
A felsőoktatás és a pedagógiatudomány területén végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként állami kitüntetésben részesült Dombóvárról Gelencsérné Dr. Bakó Márta
2025. December 18. 11:00, csütörtök | Helyi
Fekete István nyomán Baranyában
A Duna-Dráva Nemzeti Park Igazgatóság népszerű DDNP Klub előadás sorozatában ismertette december elején egyesületünk elnökségi tagja, Nagy Gábor az író Baranyához kötődő életrajzi vonatkozásait:
2025. December 17. 19:18, szerda | Helyi
Jól vigyázzanak - jól vizsgázott a rendszámfelismerő rendszer Dombóváron!!
A Dombóvári Rendőrkapitányság munkatársai 2025 decembere óta üzemeltetnek egy új, a közterületi rendőri szolgálatellátást jelentős mértékben segítő mobil rendszámfelismerő rendszert.

