Hírek
2011. December 14. 14:38, szerda |
Belföld
Forrás: STOP/Vasárnap Reggel
Csukás István biztosan dűlőre jut az Operaházzal
Csukás István kapta az idei irodalmi Prima Primissima-díjat.
A hetvenöt éves író, költő úgy érzi, amellett, hogy elismerték az életművét, egy kicsit a műfajt, a gyerekirodalmat is díjazták. Az alkotó jelenleg egy gyerekoperán dolgozik.
- Ez szinte gyerekkori álmom. Az egész gyerekkorom a zenével telt el, hegedültem. Ráadásul gyerekopera alig van a világon. Magyarországon is csak egyről tudok, tehát bizonyos szempontból ez úttörő vállalkozás. Mese lesz, mint ahogy a felnőtteknek szóló operák nagy részének az alapja is az. Már kitaláltam mindent, el is kezdtem írni. Viszont az ember nem kezd el operát alkotni az asztalfióknak. Amikor végeztem a történettel, megkeresem a Magyar Állami Operaházat, és megpróbálunk dűlőre jutni. Már van zeneszerzőjelöltem is - meséli a Kossuth-díjas Csukás István, aki úgy érzi, a médiában háttérbe szorult a gyerekirodalom.
- Megjelenik egy kötet, és sehol nem írnak róla, a televíziókat nem érdekli. Pedig a szülőket tájékoztatni kellene, hiszen nem tudnak minden könyvet elolvasni. Másrészt pedig meg kellene dicsérni azokat a kollégákat, akik jót írtak. Ennek hiányát méltánytalannak tartom. A legjobb dolog az olvasás, kész csoda, mikor a fehér papíron a fekete betűk megelevenednek. És beindul agyunkban a képzeletmozi.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld
NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt
2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása
A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.
2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld
Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri
Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.
2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre
Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.

