Városlista
2025. április 30, szerda - Katalin, Kitti

Hírek

2011. Augusztus 30. 19:50, kedd | Helyi
Forrás: Dombóvári Rendőrkapitányság

Csak egy kis autókázásra támadt kedve

Csak egy kis autókázásra támadt kedve

Kocsolai lakóháza elől vitték el azt a teherautót, amelyet tulajdonosa augusztus 23-án, a kora délutáni órákban állított le és hagyott lezáratlanul a kocsibejárón. Még az indítókulcs is a gyújtáskapcsolóban volt.

Nem sokat kellett bajlódnia hát az alkalmi sofőrnek, akiről - bár látta a háza elől kitolatni a járművével - a sértett nem tudott személyleírást adni. Amikor a teherautót végül - lakossági bejelentés alapján - még aznap, a délutáni órákban Dalmandon, az út szélén megtalálták a dombóvári rendőrök, üres volt az üzemanyagtartálya.

A feltételezett elkövetőhöz már másnap eljutottak a nyomozók, a lakcímén megtartott házkutatás során több tárgyi bizonyítási eszközt is lefoglaltak. A jármű önkényes elvételének megalapozott gyanúja miatt előállított és gyanúsítottként kihallgatott büntetlen előéletű, 47 éves kocsolai férfi a bűncselekmény elkövetését elismerte. Elmondása szerint csak autózni akart egyet, nem állt szándékában ellopni a járművet. Csak azért nem vitte vissza a tulajdonosnak, mert abból Dalmandon kifogyott az üzemanyag.

A tulajdonos tudta és beleegyezése nélküli „autókázás” három évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető cselekmény.

Címkék: rendőrség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 30. 08:14, szerda | Helyi

Netbankos csalásokra figyelmeztet a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A napokban két sértett tett feljelentést a Dombóvári Rendőrkapitányságon, mert ismeretlenek több millió forinttal rövidítették meg őket internetes bankolást követően.

2025. Április 29. 13:43, kedd | Helyi

Horváth János az Év Tolna vármegyei polgárőre

A Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság 2025. évi Rendőrség Napja alkalmából szervezett ünnepi állománygyűlésén Horváth János, a Dombóvári Polgárőr Egyesület tagja vehette át az Év Tolna vármegyei polgárőre kitüntetést.

2025. Április 28. 08:23, hétfő | Helyi

Átadták a Dombóvár Közbiztonságáért és az Év Kistérségi Rendőre elismeréseket

Varga Zoltán tűzoltó főtörzsőrmester, Horváth Lajos rendőr százados Dombóvár Közbiztonságáért elismerő díjat vehetett át, valamint Somogyi Tamás rendőr főtörzsőrmester az Év Kistérségi Rendőre elismerésben részesült.

2025. Április 25. 14:56, péntek | Helyi

A Dombóváron született Franjo Vlasic horvát bán emléke előtt tisztelegtek

A horvát bán emléke előtt hajtottak főt Tolna Vármegye és Dombóvár elöljárói, és a horvát közösség kiemelt vendége Drago Horvat főkonzul.