Városlista
2025. április 30, szerda - Katalin, Kitti

Hírek

2018. Február 19. 08:39, hétfő | Helyi
Forrás: Bodó Imre

Borverseny Gyulajon...

Borverseny Gyulajon...

A gyulaji kertbarátok az idei évben is megtartották az immár szokásos borversenyüket. A mustrára 29 borfajta érkezett, 8 fehér, 18 vörös és 3 Rozé.

A borok bírálatát két bizottság végezte. A fehér és Rozé borokat Füleki Zoltán, Szentgyörgyi Tibor, Becker Tamás, Tóth Ervin és Szabó Zoltán, a vöröseket Bodó Imre, Keszte Jenő és Tóth Tamás bírálták.
A bizottságok tagjai megállapították, hogy mind a fehér boroknál ,mint a vöröseknél az un. fajborok jobban szerepeltek. A vegyes borok elmaradtak a várttól, ez annak is tudható be, hogy Gyulajon az elmúlt év tavaszán fagy tizedelte a szőlőket, mely kihatott a borok minőségére. Javíthatatlan, azaz kezelhetetlen borokkal nem találkoztak a bizottságok. A fehér boroknál előfordult kénhidrogénes, opálos bor is, de ezek javíthatók. A vegyes boroknál szintén találkoztak hibás borral, de összességében elmondható, hogy jó évjáratnak bizonyult a 2017-es év.
Eredmények: Fehér boroknál, 5 arany, 3 ezüst és 1 bronz, a vörös boroknál, 8 arany, 4 ezüst és 5 bronz, illetve a Rozé boroknál 2 arany és 1 ezüst minősítés született. A gazdák odafigyelésének és jó munkájának köszönhetően az idei évben sem került sor oklevél minősítésre. A legeredményesebb termelői címet Szentgyörgyi Tibor gyulaji gazda érdemelte ki, aki mind az öt borával arany minősítést szerzett. Ezúton is Gratulálunk neki!

Az eredményhirdetésre szombaton (február 17-én) került sor. Az okleveleket és díjakat Szabó Zoltán dombóvári kertbarát és Selmeci László polgármester adták át a kertbarátok és szőlősgazdák szokásos farsangján és bálján.

Címkék: borverseny, Gyulaj

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 30. 08:14, szerda | Helyi

Netbankos csalásokra figyelmeztet a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A napokban két sértett tett feljelentést a Dombóvári Rendőrkapitányságon, mert ismeretlenek több millió forinttal rövidítették meg őket internetes bankolást követően.

2025. Április 29. 13:43, kedd | Helyi

Horváth János az Év Tolna vármegyei polgárőre

A Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság 2025. évi Rendőrség Napja alkalmából szervezett ünnepi állománygyűlésén Horváth János, a Dombóvári Polgárőr Egyesület tagja vehette át az Év Tolna vármegyei polgárőre kitüntetést.

2025. Április 28. 08:23, hétfő | Helyi

Átadták a Dombóvár Közbiztonságáért és az Év Kistérségi Rendőre elismeréseket

Varga Zoltán tűzoltó főtörzsőrmester, Horváth Lajos rendőr százados Dombóvár Közbiztonságáért elismerő díjat vehetett át, valamint Somogyi Tamás rendőr főtörzsőrmester az Év Kistérségi Rendőre elismerésben részesült.

2025. Április 25. 14:56, péntek | Helyi

A Dombóváron született Franjo Vlasic horvát bán emléke előtt tisztelegtek

A horvát bán emléke előtt hajtottak főt Tolna Vármegye és Dombóvár elöljárói, és a horvát közösség kiemelt vendége Drago Horvat főkonzul.