Városlista
2025. augusztus 3, vasárnap - Hermina

Hírek

2015. Augusztus 01. 04:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Az első negyedévben folytatódott a lakáspiaci forgalom élénkülése

Az első negyedévben folytatódott a lakáspiaci forgalom élénkülése

Az idei év első negyedévében folytatódott a lakáspiaci forgalom élénkülése, ugyanis az eddig feldolgozott 18 700 adásvételi szerződés mintegy 23 százalékkal több az előző év azonos időszakában kötött szerződések számánál

Derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) honlapján közzétett első negyedéves jelentésből.
Az árnövekedés üteme is tovább nőtt a KSH adatai szerint: a használt lakások ára 4,4, az új lakásoké pedig 3,6 százalékkal emelkedett a tavalyi év első negyedévében tapasztalt árakhoz képest.

A január-márciusi előzetes adatok szerint a használt lakások forgalmában az idén is folytatódik a tavalyi tendencia, vagyis legnagyobb mértékben a nagyvárosok többlakásos piacának fellendülése várható, a tavalyi adatokhoz hasonlóan pedig 2015-ben is Budapest és a megyeszékhelyek lakáspiaci forgalmának élénkülésére lehet számítani.

Az adatokból kiderül, hogy továbbra is kevés új lakást adtak el: 2015. első negyedévében 300-at, az új lakások részesedése a teljes piaci forgalomból a 2 százalékot sem érte el január-márciusban. Az első negyedévben 700 új lakás épült értékesítési céllal.

Azonban arra is felhívták a figyelmet, hogy az első negyedévben az átlagos lakásárak egyelőre nem haladták meg a 2014. évi szintet, sőt esetenként el is maradtak attól, leginkább azért, mert az év első három hónapjának forgalmában a kisebb alapterületű, olcsóbb lakások súlya még magas a beérkezett adatok körében, ahogy azonban az adatbázis teljessé válik, majd magasabb arányban jelennek meg benne a nagyobb értékű tranzakciók. A lakások átlagos ára egyelőre ugyan nem nőtt, de négyzetméteráruk a nagyvárosokban tovább emelkedett: Budapesten például 240-ről 254 ezer forintra - tették hozzá.

A KSH jelentésében emlékeztetett rá, hogy 2014-ben az éves adatok összesítése szerint 114 ezer lakást értékesítettek, 28 százalékkal többet, mint 2013-ban, a használt és az új lakások áremelkedése pedig meghaladta a 4 százalékot.

Címkék: ingatlan, lakáspiac

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért

Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is

A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

MOHU: a forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszer kezelésiköltség-számítása

A forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszerben a kezelési költségek számítása, a módosítás újabb kereskedőket ösztönözhet a csatlakozásra

2025. Augusztus 02. 08:57, szombat | Belföld

Pride: Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergelyt a Budapest Büszkeség rendezvény szervezése ügyében

Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergely főpolgármestert a Budapest Büszkeség (Budapest Pride) rendezvény szervezése ügyében pénteken Budapesten.