Hírek
2017. Március 03. 15:15, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Arany János-emlékév - Bemutatták az MNB által kibocsátott emlékérmeket
Bemutatták az MNB által kibocsátott emlékérmeket
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Arany János születésének 200. évfordulója tiszteletére arany, ezüst és színesfém emlékérmet bocsátott forgalomba, az érmeket pénteken Budapesten, a Sándor-palotában Áder János köztársasági elnök jelenlétében mutatták be.
Az államfő beszédében felidézte, hogy csütörtökön, a költő születésének 200. évfordulóján vette hivatalosan kezdetét a jubileumi emlékév, amelyhez kapcsolódva számos programot tartottak határokon innen és túl egyaránt. Mint mondta: valóságos népmozgalom alakult ki a költő évfordulójának megünneplésére, és reményét fejezte ki, hogy a kollektív lelkesedés egész évben kitart.
Az érmeket ötezer forint névértékű arany, tízezer forint címletű ezüst és kétezer forint címletű színesfém változatban bocsátották ki. Az arany emlékérme a világ legkisebb aranyérméi gyűjtői sorozatba illeszkedik, az ezüst pedig a magyar költőket bemutató tematikus sorozat része.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld
Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet
Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.
2026. Június 15. 06:38, hétfő | Belföld
OGY - Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását a parlament
Elfogadhatja az alaptörvény tizenhatodik módosítását az Országgyűlés hétfőn.
2026. Június 14. 15:00, vasárnap | Belföld
Elstartolt Sármellékről az első antalyai charterjárat
A török Tailwind légitársaság által üzemeltetett Boeing 734-es felszállásával indult el szombaton Sármellékről az Itaka Magyarország első antalyai charterjárata.
2026. Június 14. 10:00, vasárnap | Belföld
Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok
Sohasem hátrálok meg, kuruc vagyok, és csak a nemzeti politika érdekel, se pénz, se az európai pozíciók, se a nemzetközi elismerés nem csábít

