Hírek
2022. Február 08. 17:04, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Állatkínzó nő ellen emeltek vádat
Állatkínzás miatt vádat emelt a Pécsi Járási Ügyészség egy helyi nő ellen, aki élelem nélkül zárt egy melléképületbe kutyakölyköket - tájékoztatta a Baranya Megyei Főügyészség kedden az MTI-t.
A nő vemhes kutyája 2020 őszén hét kölyköt ellett, amelyeket a vádlott nem akart megtartani. Kettőt elajándékozott, a maradék ötöt pedig - amikor már nem szoptak - az udvarán álló melléképületbe zárt. Nem gondoskodott arról, hogy ételhez jussanak, így a kiskutyák kóros mértékben lesoványodtak, az egyik pedig elpusztult, miután megevett egy szivacsot.
A házhoz bejelentésre mentek ki a rendőrök, akik a lesoványodott kutyakölyköket egy állatvédő egyesülethez szállították - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld
Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre
Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.
2026. Március 19. 14:00, csütörtök | Belföld
Kínai beruházás Tatabányán
A Zoomlion kínai nehézgépgyártó 43 milliárd forint értékben építi meg első európai intelligens üzemét Tatabányán, aminek a nyomán nagyjából nyolcszáz új munkahely jön majd létre

