Városlista
2026. június 16, kedd - Jusztin

Hírek

2012. Február 02. 12:42, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A túlsúlyosaknál gyakoribbak a bőrproblémák

A túlsúlyosaknál gyakoribbak a bőrproblémák

Fiataloknál, különösen serdülőknél gyakori probléma a pattanásos bőr, amelynek kialakulásában jelentős szerepet játszik a túlsúly és a nem megfelelő étrend.

Állítja egy új tanulmány, amely a The Archives of Dermatology című folyóiratban jelent meg.

Egy legújabb kutatás bebizonyította, hogy a túlsúly és a pattanásos bőr között összefüggés található, különösen a serdülő lányok és a fiatal nők körében. Az adatok tanúsága szerint a probléma a tizenévesek húsz százalékát érinti.

Az aknés (pattanásos) bőr és a túlsúly közötti kapcsolatot vizsgáló legújabb kutatás 3600 tinédzser adatait dolgozta fel. Részletesen vizsgálták a fiatalok testsúlya és bőrproblémái közötti összefüggést, amelyet korrigáltak a pattanások kialakulásában, valamint figyelembe vettek egyéb tényezőket is, mint az étrend és az életkor.

A vizsgálati eredmények kimutatták, hogy a túlsúlyos vagy elhízott tizenévesek körében jóval gyakrabban fordulnak elő pattanásos bőrproblémák, mint normál testsúlyú társaiknál. A pattanások kialakulása ezen kívül az egészségtelen étrenddel is összefüggésben áll: a cukros üdítőitalok és a zsíros, egészségtelen élelmiszerek túlzott fogyasztása a hízás mellett a pattanások kialakulásához is hozzájárul.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: tanulmány, túlsúly

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 16. 09:00, kedd | Belföld

OGY - Nagy Imrére és mártírtársaira emlékezik a parlament

Nagy Imre miniszterelnök és mártírtársai 1989-es újratemetésének napjára emlékezik kedden az Országgyűlés, amely megvitatja az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosítását.

2026. Június 16. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint abszurd, hogy a sejtetések és a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak

Miközben bűnözők támogatják a Tiszát, aközben a sejtetések meg a sugalmazások miatt minket gondolnak korruptnak, ez a helyzet abszurditása - mondta a volt miniszterelnök az Indexnek adott, hétfő este publikált interjújában.

2026. Június 15. 13:00, hétfő | Belföld

Kármán András: a kormány nyilvánosságra hozza a helyreállítási tervet

Nyilvánosságra hozza Magyarország helyreállítási tervét a következő napokban a kormány, amely az európai uniós források hazahozatalának feltétele.