Városlista
2025. augusztus 3, vasárnap - Hermina

Hírek

2023. Augusztus 08. 14:55, kedd | Külföld
Forrás: MTI

A szlovéniai árvíz károsultjainak visznek adományt az Ökumenikus Segélyszervezet munkatársai

A szlovéniai árvíz károsultjainak visznek adományt az Ökumenikus Segélyszervezet munkatársai

Két teherautónyi adományt visznek az Ökumenikus Segélyszervezet munkatársai az árvízkárosult szlovén települések bajbajutott lakosainak kedden - tájékoztatta a szervezet az MTI-t.

Az élelmiszert, ivóvizet és higiéniai eszközöket tartalmazó segélyt a Szlovéniai Evangélikus Egyház humanitárius szervezetével szoros együttműködésben juttatják el Dravograd és Gornji Grad lakosaihoz. Ötven - a helyiek kérése alapján összeállított - segélycsomagot várhatóan helikopter szállít majd el a közúton nehezen megközelíthető Gornji Gradba - írták a közleményben.

A segélyszállítmányok lisztet, tejet, konzervet, élesztőt, tisztítószereket és pelenkát tartalmaznak, továbbá több száz liter palackos ivóvizet is, hiszen a természeti katasztrófa következtében sok helyen szennyezetté vált a vezetékes víz. A közlekedési nehézségek miatt a boltokban akadozik az utánpótlás, ezért egyes árvíz sújtotta településeken áruhiány is várható - tették hozzá.

Felidézték, hogy az Ökumenikus Segélyszervezet a katasztrófa első napját követően szolidaritását fejezte ki a bajbajutottakkal és az őket emberfeletti küzdelemben segítőkkel, és ötmillió forintos gyorssegélyt utalt át az ítéletidő által érintett közösségek támogatására.

Emlékeztettek arra is, hogy országos pénzadománygyűjtést is indítottak a károsultak megsegítésére. A szolidaritási akcióhoz csatlakozni lehet a 1353-as adományvonal tárcsázásával, illetve a segelyszervezet.hu oldalon keresztul.

Szlovénia egyes részein szélviharral kísért heves esőzés söpört végig pénteken, villámárvizeket és földcsuszamlásokat okozva. A természeti katasztrófának a helyi média hétfői jelentései szerint hat halálos áldozata van.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 02. 08:55, szombat | Külföld

Donald Trump atomtengeralattjárókat vezényelt új pozícióba Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére reagálva

Donald Trump amerikai elnök atommeghajtású tengeralattjárókat vezényelt új pozícióba pénteken, reagálásként Dimitrij Medvegyev napokban tett kijelentésére.

2025. Július 31. 07:49, csütörtök | Külföld

Hszi Csin-ping: Kína gazdasága továbbra is komoly kihívásokkal néz szembe

Kína gazdasága továbbra is komoly kockázatokkal és kihívásokkal néz szembe - figyelmeztetett Hszi Csin-ping kínai államfő a Kínai Kommunista Párt legfelső döntéshozó testületének szerdai ülésén Pekingben.

2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld

Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak

Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.

2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld

Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe

Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok