Városlista
2025. április 30, szerda - Katalin, Kitti

Hírek

2012. Február 23. 14:19, csütörtök | Sport
Forrás: mno.hu / MTI

„A kontinenstorna első számú rendezője Magyarország”

„A kontinenstorna első számú rendezője Magyarország”

A magyar és a horvát szövetség a közeli jövőben dönt a 2014-es női kézilabda Európa-bajnokság szervezőbizottságának struktúrájáról és személyi összetételéről, az első megbeszélésekre pedig áprilisban kerül sor Bécsben.

Többek között erről egyeztetett a hazai sportági szövetség (MKSZ) háromfős delegációja kedden az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) központjában, Bécsben, ahol a magyarországi adóváltozások sportági vonatkozása, illetve az EHF-tisztújítás is napirendre került.

A hazai szövetség csütörtöki közleménye szerint Vetési Iván elnök, Bienerth Gusztáv, az elnökség nemzetközi ügyekért felelős tagja, valamint Rácz Mariann, az MKSZ nemzetközi bizottságának elnöke járt az osztrák fővárosban, s egyeztetett Michael Wiederer EHF-főtitkárral, Markus Glaser versenyigazgatóval, valamint az európai szövetség több vezető munkatársával.

A tárgyalások egyik fő témája volt a 2014-es magyar–horvát közös rendezésű Európa-bajnokság.

„A kontinenstorna első számú rendezője Magyarország, a magyar és a horvát szövetség pedig a közeljövőben dönt a szervezőbizottság struktúrájáról és személyi összetételéről – idézte a közlemény Bienerth Gusztávot. – Az első szakértői szintű megbeszélésekre áprilisban kerül sor Bécsben, és hamarosan a pontos Eb-helyszínekről is döntést kell hoznunk.”

Az MKSZ vezetői bemutatták a magyar szövetség új struktúráját, a bizottságok megváltozott rendszerét, és tájékoztatást adtak a magyarországi adóváltozásokról, amelynek eredményeként a magyar kézilabda sokat profitálhat a társasági adóból befolyó támogatásokból.

A felek tárgyaltak a júniusi EHF-tisztújításról is. A kontinentális szövetség a távozó Tor Lian elnök utódja mellett megválasztja a végrehajtó bizottság tagjait is, és új bizottsági struktúra áll föl.

„Az európai szövetségben jelenleg két magyar tisztviselő van, Sinka László a végrehajtó bizottság tagja, míg Andorka Sándor a versenybizottság játékvezetésért felelős tisztviselője – mondta el Bienerth Gusztáv. – Andorka Sándor az EHF belső szabályzata szerint jelenlegi tisztségében nem újraválasztható. Fontos tudni, hogy nincsenek előre leosztott kvóták és helyek az egyes tagszövetségek képviselői számára, ezért a magyar szövetség ismert és elismert szakembereket kíván jelölni március 22-ig, majd júniusig komoly lobbitevékenységet kell folytatnunk, hogy minél több pozícióban dolgozzanak magyarok nyártól.”

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 30. 07:56, szerda | Sport

Premier League - Szoboszlai a 34. forduló álomcsapatában

Bekerült a 34. forduló álomcsapatába Szoboszlai Dominik, a Premier League friss bajnokcsapatának, a Liverpoolnak a játékosa.

2025. Április 30. 07:56, szerda | Sport

Október első hétvégéjén rendezik a 18. Nemzeti Vágtát Szilvásváradon

Október 4. és 5. között rendezik a Nemzeti Vágtát Szilvásváradon. A sporteseményre idén tizenegy Elővágtán lehet kivívni az indulás jogát, a verseny győztese 5 millió forint díjazásban részesül

2025. Április 30. 07:51, szerda | Sport

Bajnokok Ligája - Egygólos előnyt szerzett Londonban a PSG

A Paris Saint-Germain egygólos győzelmet aratott az Arsenal vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének első, keddi mérkőzésén.

2025. Április 29. 07:34, kedd | Sport

MOL Magyar Kupa - Május 14-én este hétkor rendezik a döntőt

Május 14-én, 19 órakor rendezik a labdarúgó MOL Magyar Kupa döntőjét a Puskás Arénában a Ferencváros és a Paksi FC között - döntött a magyar szövetség versenybizottsága.