Hírek
2013. Június 16. 20:52, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
A jövő héten már 35 fok is lehet

A jövő hét elején folytatódik a felmelegedés, több helyen akár 35 fok is lehet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn sok lesz napsütés, csapadék nem várható. Többnyire gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás. A legalacsonyabb hőmérséklet 14 és 19 Celsius-fok között alakul. A nappali maximumok várhatóan 31 és 34 fok között lesznek.
Kedden túlnyomóan derült, száraz idő várható. A minimum hőmérséklet 15 és 20, a legmagasabb nappali hőmérséklet 32 és 35 fok között alakul.
Szerdán és csütörtökön is nagyrészt derült idő várható, de ekkor már néhol helyi zápor, zivatar is előfordulhat. A szél többfelé megélénkül, zivatar környezetében meg is erősödhet. A legalacsonyabb hőmérséklet szerdán 16 és 21, csütörtökön 15 és 21 fok között alakul. A nappali maximumok szerdán és csütörtökön 29 és 35 fok között várhatók.
Pénteken a többórás napsütés mellett elszórtan valószínű zápor, zivatar. Mérsékelt marad a változó irányú szél, csak zivatar idején erősödhet meg a szél. A minimum hőmérséklet 16 és 21, a maximumhőmérséklet 29 és 34 fok között alakul.
Szombaton északnyugat felől megnövekszik a felhőzet, és több helyen valószínű zápor, zivatar. Az északnyugati szél helyenként megerősödhet. A leghűvösebb órákban 16 és 21 fok valószínű, a legmagasabb nappali hőmérséklet 24 és 30 fok között alakul.
Vasárnap változóan felhős idő várható több-kevesebb napsütéssel. Szórványosan valószínű zápor, zivatar. A legalacsonyabb hőmérséklet 14 és 20 fok között valószínű, nappal várhatóan 23-29 fokig emelkedik a hőmérséklet - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 23. 09:59, szombat | Belföld
KSH: Tovább zuhant a beruházások teljesítménye Magyarországon
A beruházások volumene 2025 II. negyedévében a nyers adatok szerint 8,0 százalékkal elmaradt az előző év azonos időszakitól.
2025. Augusztus 23. 09:57, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: legalább öt napig el fog tartani az orosz kőolajtranzit helyreállítása
Legalább öt napig el fog tartani a kőolajtranzit helyreállítása a Barátság vezetéken, amelyet ismét ukrán légicsapások értek - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken a Facebookon.
2025. Augusztus 23. 09:56, szombat | Belföld
Az Eurostat szerint javult az egészségügyi hozzáférés aránya Magyarországon
2025. Augusztus 22. 07:43, péntek | Belföld
Újraindul a vasúti személyszállítás Bukarest és Kijev között
A Bukarest és Kijev közötti vasúti személyszállítás újraindításáról állapodott meg Románia és Ukrajna - jelentette be Ionel Scriosteanu, a bukaresti közlekedésügyi minisztérium államtitkára.