Hírek
2015. Február 06. 09:34, péntek |
Helyi
Forrás: Dombóvári Helytörténeti Múzeum
A hónap műtárgya - február

A közelmúltban új tárggyal gazdagodott a Dombóvár-Szőlőhegy – A múlt üzenete című időszakos kiállítás.
Csonka János (1931-2005), a Dombóváron élt és alkotott naiv festő Búcsú a Szent Anna kápolnánál címet viselő 120x175 cm-es méretű olajfestményt a Dombóvári Járási Hivatal ajánlotta fel a tárlat időszakára.
Ragyogó színeivel a festmény visszaadja a korábbi búcsúk hangulatát, a vallásos téma megjelenítése mellett több idősíkon jeleníti meg a történéseket.
Jöjjenek el a Dombóvári Helytörténeti Gyűjteménybe és tekintsék meg ezt a helytörténeti és művészeti szempontból is jelentős alkotást!
Mindenkit szeretettel vár a Dombóvári Városszépítő és Városvédő Egyesület!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 17. 11:08, szerda | Helyi
Makita Roadshow Dombóváron a LET'S DO IT Bálint Barkácsáruházban
Szeptember 23-án kedvezmények és nyereményjáték várja az érdeklődőket.
2025. Szeptember 16. 09:53, kedd | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum
Szeptember hónap műtárgyának Papp László (1947– ) festő a göllei temető Szent Vendel kápolnájáról készült festményét választotta a múzeum.
2025. Szeptember 13. 09:00, szombat | Helyi
Különleges fotó került elő a dombóvári Fekete István Múzeum alapítójáról
Bodó Imréről (az első sorban a harmadik), aki 65 éve kezdte meg tanulmányait Göllében, Fekete István szülőfalujában.
2025. Szeptember 12. 16:29, péntek | Helyi
95. születésnapját ünnepelte Nagy Béla bácsi
A jeles alkalomból Pintér Szilárd polgármester úr és Bogdán László képviselő úr köszöntötték fel.