Városlista
2026. március 30, hétfő - Zalán

Hírek

2011. Szeptember 11. 14:25, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

A használtautó-kereskedelem bővült az első félévben

A használtautó-kereskedelem bővült az első félévben

A magyarországi használtautó-piac lendülete az év eleje óta tart, az első félévben 3,7 százalékkal bővült - derül ki a Weltauto MTI-hez eljuttatott elemzéséből.

Az első hat hónap során 210.344 használtautó talált új gazdára.

Az adatok szerint ismét sok vevő fordul a külföldi használt autók felé, hiszen a hazai minőségi készlet az autók cseréjének lassulása, a pangó újautó-értékesítések miatt szinte teljesen kiürült. A külföldről behozott gépjárművek száma idén június végéig 39,7 százalékkal, a tavalyi első félévi 8.294-ről 11.588-ra nőtt.

Amennyiben pozitív irányba változik az újautók értékesítése, akkor javulhat a helyzet, és tovább emelkedhet a használtautó eladások száma. Egyéb esetben pedig stagnálás várható - idézi a közlemény Horváth Zoltánt, a Weltauto márkaigazgatóját.

A felmérés azt mutatja, hogy piac javulása jót tesz a kereskedőknek, az első félév során 12 százalékkal többen döntöttek úgy, hogy nem magánszemélytől vásárolnak autót. Az összes értékesítés közel egyharmadát (65.842 darab gépkocsit) használtautó-kereskedelemmel foglalkozó cégek bonyolították. A Weltauto 42 márkakereskedésből álló országos hálózata ebből a mennyiségből 3.301 üzletkötéssel 5 százalékos részesedéssel bír, amellyel meghatározó szereplő a piacon.

A vevők leginkább alsó-közép- (60.819 darab; +1,67 százalék), és kiskategóriás (64.839 darab; +1,11 százalék) autókat választottak az első félévben.

A márkák sorrendjében továbbra is az Opel áll az élen 14,56 százalékos összpiaci részesedéssel (30.632 darab). Mögötte második helyen, 11,66 százalékkal a Suzuki áll (24.530 darab), harmadikként pedig a Volkswagen zárta a félévet 9,14 százalékkal (19.225 darab). Érdekesség, hogy a januártól júniusig terjedő időszakban a 16. lett a Lada 3.819 átírt autóval, huszonötödikként zárt a Trabant, amelyből 1.008 cserélt gazdát. A luxusautók közül a legtöbb, 123 darab Porschéből kelt el, Ferrariból 10, Maseratiból pedig 5 került új tulajdonos kezébe.

Az első hat hónapban az autócserék negyede Budapesten zajlott (55.615 darab), Pest megyében 27.177 autóátírást regisztráltak, a harmadik legtöbb használtautó értékesítés pedig Bács-Kiskun megyében ment végbe (10.863 darab).

MTI

Címkék: autó

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld

MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást

Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.

2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon

Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.

2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld

Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz

A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.

2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld

Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban

Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.